Cinci Hoca Dehşeti: Tecavüzcü Aramızda Geziyor!

Cüneyt Vural. 60 yaşında bir elektrik ustası. Ancak mesleği dışındaki tanınırlığı farklı. İnsanlar onu ‘cinci hoca’ olarak biliyor.

‘Bayılanları Tedavi Ediyor’

Eyüpsultan’da bilinen bir isim bu cinci hoca. İddiası, bayılan insanları tedavi ettiği yönünde. Sadece bu da değil, “İçime cin kaçtı, kötü rüyalar görüyorum, evimi cinler bastı” diyerek yardım isteyenleri de duasıyla iyileştirdiğini iddia ediyor. İşte “cinci hoca dehşeti” tam da bu noktada başlıyor.

Bayılan Teyzeye Muska

Y.U. 15 yaşında liseye giden bir kız çocuğu. Anne ve babası ayrı yaşayan Y.U. İstanbul’da annesi ve anne tarafından akrabalarıyla birlikte kalıyor. Y.U.’nun teyzesi zaman zaman baygınlık geçiriyor. Kendisine cinlerin musallat olduğunu düşünen teyze, eşinin arkadaşı olan cinci hoca yani Cüneyt Vural ile görüşmeye başlıyor. Teyzeye okunmuş su ve muska veren Vural , bir görüşme sırasında Y.U. ile tanışıyor. Y.U.’ya doğum tarihini soran Vural, çocuk hakkında da birkaç şey söyleyip, onu etkilemeyi başarıyor. O görüşmeden sonra cinci hoca Vural, telefon üzerinden Y.U. ile iletişim kurmaya başlıyor.

Çocuğun Kafasına Şapka, Gözüne Gözlük

Çocukla bir süre iletişim kuran Vural, onu da teyzesi gibi cinlerin esir aldığına inandırmayı başarıyor. Çocukla zaman zaman kafede buluşan Vural, bu görüşmeler ilerledikçe çocuğu Polenezköy’de bulunan “Synosse” isimli otele götürüyor. Bu otelde başlangıçta cinsel taciz olarak başlayan eylemler, daha sonra tecavüze dönüşüyor. Vural, çocuğu her otele götürdüğünde gözüne gözlük, kafasına şapka taktırmayı ihmal etmiyor.

‘Varlıklarım Peşini Bırakmaz’

Y.U., Cüneyt Vural’dan kaçıp kurtulmak istiyor. Ancak Vural’ın “varlıklarım (cinlerinin) senin peşini bırakmaz” sözlerine inanıp korkuyor. Yaşadıklarını kimseye anlatamıyor. Y.U. bu süreçte arkadaşı M.A.’yı da cinci hoca Cüneyt Vural ile tanıştırıyor.

‘İkiz Kardeşin Rüyasında Senle Beraber Oluyor’

16 yaşındaki M.A., Cüneyt Vural ile ilk kez Gaziosmanpaşa’da bir kafede buluşuyor. Oldukça heyecanlı olan M.A.’ya Vural, “Sen de 3 harfli var. Sana yardımcı olacağım. İkiz kardeşin rüyasında seni müstehcen olarak görüyor. Erkek kardeşin seni rüyasında görmekten mutlu oluyor ve bu durum seni sarsıyor. Sende azmışlık var ve bunu bir şekilde atman lazım…” şeklinde ifadeler kullanıyor.

Otelde Kimse Ses Duymadı!

04 Ocak 2023 günü M.A.’yı Taksim’deki bir otele götürerek anal yoldan tecavüz ediyor. Çocuk ,otel odasında çığlık çığlığa ağlamasına rağmen sesini duyan olmuyor. Belki de çocuğun otelde ne işi olduğunu sorgulamayanlar bu sesi duymazdan geliyor.

Bir Babanın Şikayeti Dehşeti Ortaya Çıkardı

Cinci hoca Cüneyt Vural’ın “kerameti” Emniyet’e yapılan bir şikayete kadar devam ediyor.

Tarih 22 Şubat 2023…

M.A.’nın babası R.A. Eyüpsultan’da bulunan bir karakola giderek kızının son dönemde davranışlarında bir tuhaflık olduğunu şu sözlerle anlatıyor: “Kızımızın bizden habersiz toplumda ‘cinci hoca’ olarak bilinen şahıslardan birine gittiğini öğrendik. Hoca kızımın durumuna bakmış ve ‘Sende cin var. İkiz kardeşin rüyasında seni müstehcen olarak görüyor. Erkek kardeşin seni rüyasında görmekten mutlu oluyor ve bu durum seni sarsıyor’ demiş. Kızım kardeşinden nefret eder hale gelmişti. Ölmesini istiyordu. Kızımın bu hoca tarafından istismar edilmiş olabileceğini düşünüyorum. Bu cinci hocadan şikayetçiyim.”

Vural, Gözaltındayken Yeni Bir Şikayet

Ailenin şikayeti üzerine Cüneyt Vural gözaltına alındı. Suç yerinin Polenezköy olması nedeniyle Anadolu Adliyesi Sulh Ceza Hakimliği kararıyla tutuklandı.

İki Tutuklama Kararı

Vural, gözaltındayken hakkında yeni bir şikayet daha yapıldı. 15 yaşındaki Y.U.’nun annesi A.U. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek çocuğunun Cüneyt Vural tarafından istismara uğradığını belirterek şikayetçi oldu. Vural hakkında başka bir adliyeden ikinci bir tutuklama kararı daha çıktı.

‘Gözlük ve Şapka ile Beni Saklıyordu’

Soruşturma çerçevesinde yaşadıklarını anlatan mağdur çocuk Y.U., “Her seferinde bana tecavüz etmek istiyordu. Ben istemedim, hatta ilk günden sonra kendimi çok kötü hissettim. İlk tecavüz olayı bundan üç ay önce oldu. Yine aynı otelde. Her defasında beni otele saklayarak götürüyordu. Gözlük ve şapka ile beni saklıyordu. Kimliğimi alıyordu” dedi.

‘Onun Varlıkları Vücudumda Morluklar Çıkardı’

“Ben ondan uzaklaştığım zaman onu sevmediğimi söylediğim zaman onun yanında olan varlıkları gece ben uyurken sol bacağımın üzerine morluk çıkarttılar” diyen Y.U., “Ben gece uyurken beni evlendirdiğini söyledi. Ona ‘bunu kanıtla’ dedim. ‘Ben kanıtlarsam şahitleri gösterirsem, korkarsın’ dedi. Ben ertesi gün okula gitmek için kıyafetlerimi giyerken bacaklarımın morardığını gördüm. Eğer böyle devam ederse bacağımın daha da moraracağını hatta sol bacağımdan sakat kalacağımı söyledi. Ben de korktum, devam ettim. Ailem onunla tedavi amaçlı konuştuğumu biliyordu” ifadelerini kullandı.

Mahkemeden Jet Tahliye

Ancak Y.U.’nun ailesinin şikayeti üzerine 28 Şubat 2023 tarihinde tutuklanan sanık Cüneyt Vural tutuklandıktan tam 16 gün sonra 15 Mart 2023 günü Beykoz Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla tahliye edildi. Hakimliğin gerekçesi ise oldukça ilginçti: Çocuğun bekareti var!

İki Ayrı Adliye, İki İddianame

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iki çocuğun yaşadığı korkunç olaya ilişkin iki ayrı iddianame düzenlendi. İki iddianamede de sanığın, “Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı”, “Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarından cezalandırılması istendi.

Sanığın M.A.’ya karşı eylemleri dolayısıyla tutuklu olduğu dosyada da yargılamayı yapan İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık hakkında tahliye kararı verdi. Cüneyt Vural şu an elini kolunu sallayarak dışarıda gezmeye devam ediyor.

Başka Mağdur Var mı?

Failin başka çocuklara yönelik böyle bir eyleminin olup olmadığı, failin çocukları götürdüğü otellerin nasıl olup da kimlik kontrolü yapmadan böyle bir konaklamaya göz yumduklarına dair bir soruşturma olup olmadığı ise bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x