Rus Anneyle Kızı Bodrum’da Katledilmişti! Cinayetle İlgili Yeni Gelişme

Kasım ayında Bodrum’da Rus bir anne ile kızının vahşice öldürülmesiyle ilgili olarak, şüpheli Andrej Kuslevic (47), Almanya’da yakalandı. Olay, geçen Kasım ayında gerçekleşti. Bodrum’da emlak işleriyle uğraşan Irina Dvizova ve kızı Dayana Dvizova’nın ortadan kaybolması üzerine, arkadaşları polise haber verdi. Yapılan aramada, ikilinin cesetleri İçmeler’de bir uçurum kenarında bulundu. Anne ve kızının cenazeleri, Rusya’da defnedildi.

Kent Tv’nin haberine göre soruşturma, Rus kadının eski eşi olan ve paralı asker olduğu bilinen Andrej Kuslevic’in (47) izini sürdü. Kuslevic’in, 20 Kasım 2023’te Litvanya plakalı bir araçla Türkiye’ye giriş yaptığı tespit edildi. Bodrum’da kaldıktan sonra Irina Dvizova’ya ait araçla ayrıldı ve daha sonra oğluyla birlikte Fransa ve Litvanya’ya gittiği belirlendi. Uluslararası arenada aranan Kuslevic için kırmızı bülten çıkarıldı.

Alman Federal Polisi, Kuslevic’in bir otobüsle Prag’dan Münih’e seyahat ederken sınır kontrollerinde yakalandığını duyurdu. Kaçak olan Litvanyalı zanlı, gözaltına alındı. Nürnberg’de yapılacak olan duruşmada Kuslevic hakkında karar verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x